Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dembele prezantohet te Barça: Dua trofe

Barcelona prezanton Ousmane Dembele. Futbollisti më i pagur në historinë e klubit katalanas, ka firmosur kontratën e tij të re me blagurant. Marrëveshja e mban sulmuesin të lidhur më Barcelonën deri më 2022. Në krah të talentit 20-vjecarë ndodhej dhe presidenti i klubit katalanas, Jose Maria Bartomeu. Shifrat e transferimit të tij janë bërë zyrtare pak ditë më parë. Në arkat e Borussia Dortmund do të shkojnë 105 milionë Euor dhe 42 milionë të tjera në formën e bonusit. Ndërkohë në fjalën e tij gjatë prezantimit, Ousmane Dembele u shpreh i lumtur për aventurën e tij të re tek Barca.

“Jam shumë i lumtur që ndodhem këtu, për mua është një ëndërr e bërë realitet. Barcelonën e kam ndjekur gjithmonë dhe më pëlqen shumë mënyra e lojës që ky ekip ka. Përsa i përket vlerës së transferimit tim, kjo është një cështje që smë intereson, dua vetëm të luaj futboll.Nuk kam ardhur këtu për të zëvëndësuar Neymar. Ai është një futbollist i jashtzakonshëm, ndërsa unë jam në të tretin vit si futbollist profesionist, kam ende shumë punë për të bërë, në mënyrë që të përmisohem sa shumë. ”

Pas firmës sulmuesi u paraqit dhe përpara 17 mijë tifozëve të pranishëm në stadiumin “Camp Nou”, ndësa mbi shpinë ai do të mbajë fanellën me numër 11, i lënë bosh nga ana e sulmuesit Neymar.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...