Kategoria Superiore

Demi: Tirana e meritoi fitoren; Halili: Zoti na ndihmoi, jam shumë i lumtur

Kishte premtuar se Tirana nuk do të fitonte kurrë në derbi, për sa kohë që ai do të ishte president i Partizanit, por pas ndeshjes së sotme, gazmend Demi u shfaq i qetë dhe uroi bardheblutë për triumfin.

“Ishte një ndeshje shumë e bukur dhe e luftuar, por Tirana e meritoi fitoren. Nuk jam i mërzitur, por më vjen keq për tifozët, që ishin të mrekullueshëm. Deklaratën e kam bërë para 5 vitesh dhe që atëherë Tirana nuk kishte fituar më”, deklaroi Demi.

Ndërkohë numri një i Tiranës, Refik Halili falënderoi zotin, që “ishte në anën e bardhebluve” sipas tij dhe theksoi se ishte shumë i lumtur skuadra u rikthye më në fund te fitorja në derbi, që mungonte prej shumë vitesh.

“Jam shumë i lumtur që fituam, pasi na ndihmoi edhe zoti sot. Ishte shumë e rëndësishme që të fitonim, tani duhet të shohim përpara. Me tifozët nuk kam pasur asnjëherë probleme. Mund të jetë edhe Egbo trajneri i ardhshëm i Tiranës, por në ditët në vijim do të bëjmë zgjidhjen e duhur”, deklaroi Halili.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency