Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Dëmtim fatal/ Titullari i PSG-së mbyll sezonin dhe humb Euro 2024

Lajme të këqija për PSG-në dhe trajnerin Luis Enrique, por jo vetëm. Lucas Hernandez ka mbyllur sezonin si pasojë e dëmtimit në “Signal Iduna Park”.

Në gjysmëfinalen e parë të Champions League përballë Borussia Dortmund, takim të cilin verdhezinjtë e fituan 1-0 falë golit të Fullkrug.

Qendërmbrojtësi francez ka këputur ligamentin e gjurit të majtë. Duke mbyllur sezonin dhe duke humbur pjesëmarrjen në Euro 2024 me “Gjelat” e Deschamps.

Lexo edhe:

Një lajm i hidhur për kampionët e Francës dhe teknikun e kombëtares franceze, që në Europianin në Gjermani do të jetë pa një ndër pikat më të forta në prapavijë.

28-vjeçari u dëmtua në minutën e 37’ të pjesës së parë në duelin në Gjermani, ndërkohë që pas 5 minutave u detyrua të braktiste takimin.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...