Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid, francezi mbyll vitin 2023

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas Lemar.

27-vjeçari francez, u rrëzua keq pas një goditjeje me kokë, duke dëmtuar tendinën e Akilit. Sipas ekzaminimeve të kryera, lojtari ofensiv e ka mbyllur me futbollin për vitin 2023.

Me anë të një komunikate ku i uron fat dhe rikuperim të shpejtë, Atletico njofton se Lemar do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Lexoni edhe:

Përveç tij, argjentinasi Diego Simeone nuk do të ketë të gatshëm as mesfushorin De Paul për transfertën e mesjavës përballë Lazios.

Sfida e parë për Atletico Madrid në fazën e grupeve në Champions League. Me “El Cholon” që rikthehet në “Olimpico” kundër tifozëve të tij të vjetër.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...