Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Dëmtim i shkallës së parë, “Bomberi” i Lazios bën me “dhimbje kokë” Sarrin

Ciro Immobile ndalet sërish. Në ndeshjen e fituar në fushën e Napolit, sulmuesi i Lazios ka pësuar një problem në kofshën e majtë dhe të dielën ka pasur edhe dhimbje në kyçin e këmbës.

“Bomberi” bardhekaltër ka qëndruar në palestër, për rrjedhojë ka munguar në stërvitje me skuadrën.

Lexo edhe:

Në mëngjes ai iu nënshtrua analizave, të cilat zbuluan një dëmtim të shkallës së parë në kofshën së majtë.

Immobile do të humbasë ndeshjen e së martës kundër AZ Alkmaarit, e para e raundit të 1/8-ave të Conference League-s dhe me shumë mundës edhe derbin kundër Romës më 19 mars.

Sipas raportimeve që vijnë nga klubi i Lazios, në fakt, vetëm në ditën në vijim do të mund të përcaktohet më saktë koha e rikuperimit për 33-vjeçarin.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...