Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Dëmtim në momentin më të keq të sezonit, Europiani me Spanjën në dyshim

Ditët e fundit po flitej gjithnjë e më shumë për një rikthim të Iscos në kombëtaren e Spanjës për Europianin e kësaj vere. Por, shanset e lojtarit të Betis për të qenë në Gjermani, morën së fundmi një goditje të fortë me fantazistin që ka pësuar një dëmtim në pulpë dhe do të mungojë në ndeshjen e LaLiga-s përballë Real Sociedad.

Lexo edhe: 

“Është e vështirë”, u shpreh shkurtimisht Isco për gazetarët e mbledhur në qendrën mjekësore, teksa ish-lojtari i Real Madrid kishte nevojë për ndihmën e patericave.

Tashmë, Isco është në një garë me kohën dhe për t’u rikthyer i gatshëm për trajnerin e Spanjës, Luis de la Fuente që pak ditë më parë u shpreh se po e mendonte grumbullimin e 32-vjeçarit për Euro 2024. Kujtojmë se Spanja bën pjesë në Grupin B të Euro 2024 së bashku me Shqipërinë, Italinë dhe Kroacinë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...