Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dëmtimet e lodhin, kapiteni gjerman tërhiqet në moshën 33-vjeçare

Benjamin Hubner është tërhequr nga futbolli. 33-vjeçari gjerman, i cili mbante shiritin e kapitenit te Hoffenheimi, është përballur me dëmtime të shumta në tri vitet e fundit aq sa ka vendosur t’i japë fund pasionit të tij.

Hubner luante si qendërmbrojtës, por kur skuadra kishte nevojë aktivizohej edhe si mbrojtës i majtë e si “shkatërrues”. Problemet fizike e kanë lodhur lojtarin shtatlartë, i cili e ka mbyllur aventurën si futbollist profesionist.

Ky është fundi i rrugëtimit tënd. Të jesh krenar për karrierën e mrekullueshme, do të jemi gjithmonë pranë teje, Benni”, lexohet në komunikatën përshëndetëse të klubit gjerman, pjesë e të cilëve Hubner ishte prej verës së vitit 2016.

Në 2.5 vitet e fundit, mbrojtësi zbriti vetëm shtatë herë në fushën e blertë! Në sezonin 2017/2018 ai dhe shokët e tij shijuan aktivizimin në grupet e Champions League, turne ku Hoffenheim mori pjesë për herë të parë në histori.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...