Serie A

Dëmtimet e shpeshta vënë në pikëpyetje të ardhmen zikaltër të Sensit

Stefano Sensi ishte surpriza më e bukur e Interit në fillim të sezonit, pasi me lojën dhe golat e asistet e tij, po udhëhiqte skuadrën e Antonio Contes drejt sukseseve radhazi, por një dëmtim muskulor në ndeshjen me Juventusin, ndali shpërthimin e tij.

Që atëherë mesfushorin e ka ndjekur një kalvar dëmtimesh radhazi dhe në rastet kur është rikthyer të luajë ,nuk është ngjitur në lartësinë e javëve të para, ndaj jo më kot drejtuesit e Interit kanë dyshime nëse ia vlen të paguajnë 20 milionë euro për kartonin e tij apo jo.

Sensi iu bashkua Interit me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje për shifrën e 20 milionë eurove, por problemet fizike të mesfushorit kanë hedhur dyshime mbi të ardhmen e tij në klubin zikaltër dhe mediat në Itali raportojnë se Marotta e Ausilio kanë kërkuar që Sassuiolo të ulë pretendimet.

Shifrat e Sensit në fakt kanë konfirmuar se edhe kur ka qenë pjesë e Sassuolos, asnjëherë nuk ka arritur të luajë më shumë se 25 ndeshje në sezon, ndaj edhe te Interi po mendohen mirë para se të paguajnë 20 milionë euro për kartonin e tij.

Për më tepër, blerja e një lojtari si Cristian Eriksen, i cili luan si mesfushor i avancuar, ka ulur ndjeshëm shanset e Sensit që të luajë si titullar, pasi ai dhe danezi vështirë se mund të luanin në të njëjtin formacion, për vetë cilësitë që kanë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency