Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Dëmtimi “horror” në ndeshjen me Aston Villa, Broja rrezikon disa muaj jashtë

Armando Broja mund të duhet të qëndrojë për një periudhë të gjatë jashtë fushës së blertë pas dëmtimit që pësoi në miqësoren ndaj Aston Villa-s ditë e dielë.

21-vjeçari shqiptar u detyrua të dilte me barelë nga fusha e lojës pasi pësoi një dëmtim në gju, që u duk se ishte shumë serioz, aq sa sulmuesi u dëgjua të bërtiste me të madhe nga dhimbjet.

Nga mediet britanike raportohet se Broja mund të qëndrojë për disa muaj jashtë fushës së blertë.

Megjithatë ende pritet që sulmuesi i kombëtares “kuqezi” të kryejë të gjitha ekzaminimet mjekësore në mënyrë që të verifikohet përfundimisht shkalla e dëmtimit dhe të përcaktohet koha që Brojës do i duhet që të rekuperohet.

Broja ka qenë një lojtar i rregullt në skuadrën e Chelsea-t këtë sezon, duke shënuar një gol dhe duke dhënë një asist në 12 paraqitje në Premier League.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...