Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Dëmtimi i De Bruyne, Manchester City gjen zëvendësuesin e belgut te Wolves dhe ofron 55 mln euro

Manchester City duhet të bëjë pa Kevin De Bruyne, i cili do duhet të qëndrojë jashtë fushës së blertë për tre ose katër muaj për shkak të një dëmtimi të rëndë.

Ndaj sipas raportimeve të medieve britanike klubi është duke punuar për të gjetur një zëvendësues të belgurt dhe profili ideal për këtë detyrë duket se është ai i Matheus Nunes.

Lexo edhe:

City i ka bërë një ofertë prej 55 milionë euro klubit të Wolverhampton, i cili raportohet se është përgjigjur negativisht.

“Ujqërit” e morën mesfushorin portugez verën e kaluar nga Sportingu i Lisbonës, duke e paguar 45 milionë euro (blerja më e shtrenjtë në historinë e Wolves).

Megjithatë, në rast se City do të ngrejë ofertën, qëndrimi i Wolverhampton mund të ndryshojë duke pasur parasysh vështirësitë ekonomike që ata kanë në këtë periudhë.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...