Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Dëmtimi i De Jong, shqetësim për Xavin, Barça me njoftim për holandezit

Tjetër lajm i keq për Xavi Hernandezin. Një ditë pasi Christensen u dëmtua me përfaqësuesen e tij, klubi i Barçës kreu testet mjekësore edhe për Frenkie de Jong, i cili u dëmtua në “El Clasico”, kundër Real të Madridit. Sipas deklaratës zyrtare mjekësore, holandezi pësoi një dëmtim muskulor në bicepsin femoral të këmbës së djathtë.

Lexo edhe: 

“Është i dëmtuar dhe në bazë të evolucionit të tij në ditët në vazhdim do të kuptohet edhe koha që do t’I duhet për t’u riaftësuar plotësisht,” – përfundon raporti mjekësor i Barcelonës.

Me dëmtimin që pësoi në “El Clasicos”, De Jong humbi edhe ndeshjet e para të Holandës për eliminatoret e Evropianit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...