Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Dëmtimi i Dest, Xavi duhet të gjejë zgjidhje për përplasjen e dyfishtë me Eitrachtin

Lajmi i keq për Barcelonën në suksesin e arritur ndaj Galatasaray-t në Europa League ishte lëndimi i Sergiño Dest. Anësori u zëvendësua nga Araujo në minutën e 56-të të ndeshjes. Barcelona ka publikuar një deklaratë, ku sqaron gjendjen shëndetësore të mbrojtësit:

“Testet e kryera këtë mëngjes nga lojtari i ekipit të pare, Sergiño Dest, kanë treguar se ai ka pësuar dëmtim në bicepsin femoral të kofshës së majtë. Evolucioni do të përcaktojë disponueshmërinë e futbollistit në javët në vazhdim”.

Në La Liga Xavi mund ta mbulojë mungesën e Destit me aktivizimin e Dani Alvesit, por kundër Eintrachtit të Frankfurtit në Europa League nuk ka shumë mundësi për ta zëvendësuar.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...