Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Dëmtimi i Immobile, Tare zbulon kur kthehet sulmuesi i Lazio-s

Dëmtimi i Ciro Immobile nuk është shumë i rëndë dhe këtë gjë e zbuloi drejtori sportive i Lazios, Igli Tare, ndërsa foli për mediet para ndeshjes Lazio-AZ Alkmaar, në Conference League, ku zbuloi edhe kohën që i duhet italianit për t’u rikthyer.

“Nuk është shumë serioz, unë mendoj se ai do të jetë i disponueshëm brenda 2-3 javësh më së shumti”-tha ai.

Lexo edhe: 

Më tej shqiptari zbuloi se sulmuesi italian ka një dëmtim që e vuan shpesh, por shtoi se do i duhet dhe pak kohë që të marrë veten plotësisht.

“Problemi ishte se Ciro shpesh ka këtë lloj lëndimi. Sikleti në kyçin e këmbës nuk është zgjidhur në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kjo nuk e bën atë të ndihet i qetë, para ndeshjes në Napoli mori disa ilaçe për të luajtur dhe për të duruar dhimbjen”-deklaroi Tare.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...