Serie A

Dëmtimi i Insignes prish festën te Napoli, kapiteni humb ndeshjen me Juven

Napoli fitoi me rezultatin tenistik 6-0 ndaj Genoas, por Lorenzo Insigne prishi festën e të kaltërve, pasi u dëmtua që në pjesën e parë dhe la fushën e lojës për t’u zëvendësuar nga futbollisti nga Maqedonia Veriore Eljif Elmas.

Kapiteni napolitan do t’iu nënshtrohet nesër vizitave mjekësore, por klubi ka njoftuar se nëse nuk ka pësuar tërheqje muskulore, do t’i duhen rreth 20 ditë për t’u rikuperuar dhe për të qenë në dispozicion të Gatusos.

Përkthyer ndryshe, Insigne nuk do të jenë në dispozicion të Napolit për ndeshjen e fundjavës përballë Juventusit dhe gjithashtu nuk do t’i bashkohet as Italisë së Roberto Mancinit, në dy ndeshjet e Nations League.

Mungesa e Insignes peshon jo pak te Napoli, pasi bëhet fjalë për një nga futbollistët më me eksperiencë të skuadrës, ndonëse trajneri Gattuso ka alternativa të shumta në pankinë dhe mund të aktivizojë njërin mes Politanos e Mertens në atë pozicion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency