Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Dëmtimi i Leaos, Pioli sqaron gjendjen e portugezit

Milani mban frymën për Leaon në kuadër të derbit kundër Interit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, të planifikuar për të mërkurën në mbrëmje në “San Siro”.

Sulmuesi portugez u detyrua të largohej nga fusha pas 11 minutave lojë në ndeshjen e kampionatit kundër Lazios.

Pas dueli me Marusic, portugezi ndaloi, u përpoq të qëndronte në fushë por menjëherë kuptoi se nuk mund të vazhdonte më dhe kërkoi ndërrimin.

 

Sipas të gjitha gjasave, bëhet fjalë për një problem me aduktorin. Në pritje të ekzaminimeve më të thelluara, trajneri Pioli u përpoq të qetësonte situatën:

“Më tha se u ndal në kohë, nuk duket një gjë e rëndë. Sigurisht që Leao është një lojtar thelbësor, por ne mund të bëjmë shumë mirë edhe pa të.

Rafaeli ishte i qetë, ai kishte lodhje, por ne do të kuptojmë diçka në ditët në vijim. Nuk duhet të jetë një gjë serioze.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....