Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Dëmtimi i Leaos, postimi në “Instagram” qetëson tifozët e Milanit

Rafael Leao ka qetësuar tifozët e Milanit me postimin e fundit në rrjetet sociale. Ylli i kuqezinjve luajti vetëm 11 minuta në takimin Milan-Lazio (2-0).

Një tërheqje muskulore në kofshën e djathtë, ndikoi që Stefano Pioli ta zëvendësonte me belgun Alexis Saelemaekers.

Derbi ndaj Interit në Champions League është në prag dhe trajneri nuk mund të rrezikonte lojtarin më të mirë të skuadrës.

Lexo edhe: 

Në postimin në “Instagram”, Leao shkruan: “Rikthehem së shpejti”. Ndërkohë, ai komentoi shkurt pas ndeshjes dëmtimin e tij.

Ndihem mirë, nuk është asgjë e rëndë”, u shpreh 23-vjeçari, i cili kërkon me çdo kusht të mos humbasë gjysmëfinalen e së mërkurës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...