Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Dëmtimi i portierit titullar të Newcastle, i del fati veteranit francez

Lëndimi i portierit Nick Pope ka bërë që Newcastle të kërkojë në dritaren e ardhshme të merkatos një zëvendësues për “gardianin” e përfaqësueses angleze. Sipas “The Sun”, Hugo Lloris është një nga kandidatët e mundshëm për të mbrojtur portën e “magpies”.

Lexo edhe:

Portieri veteran ka përfunduar në stol te Tottenhami, që nënshkroi me Vicarion verën e kaluar. Performanca e italianit e ka lënë francezin pa mundësi aktivizimi, kështu që Lloris mund të mendojë largimin nga Londra për t’u bashkuar me Newcastle, ku do të rifitonte minutat dhe rolin e titullarit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...