Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Dëmtimi i rëndë, Florentino Perez i bën një dhuratë të bukur Gavit

Një nga lojtarët më të talentuar të Spanjës dhe Barcelonës, Gavi u detyrua ta mbyllë para kohe këtë sezon dhe të humbasë Europianin e vitit të ardhshëm për shkak të dëmtimit në ligamente dhe meniskun e gjurit të djathtë. Mesfushori u dëmtua në ndeshjen e Spanjës ndaj Gjeorgjisë dhe vizitat mjekësore konfirmuan më të keqen.

Lexo edhe: 

Mesazhe të shumta mbështetëse kanë shkuar këto ditë në drejtim të 19-vjeçarit teksa nuk mungon edhe një mesazh prej Florentino Perez. Presidenti i Real Madrid sipas asaj që zbulojnë mediat spanjolle i ka shkruar Gavit duke i uruar shërim të shpejtë dhe duke i theksuar mbështetjen e klubit të tij.

Një gjest për t’u vlerësuar nga numri një i madrilenëve ku sigurisht në raste të tilla, rivaliteti kalon në plan të dytë dhe në fokus është rikuperimi sa më i shëndetshëm i një prej atyre që cilësohen si e ardhmja e mesfushës së spanjolle.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...