Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dëmtimi i rëndë i Qefalias, Duka: Asgjë nuk është më e rëndësishme se shëndeti dhe jeta e futbollistëve!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka reaguar pas përplasjes së tmerrshme të ndodhur në ndeshjen Egnatia-Tirana, mes Klevi Qefalias dhe lojtari të rrogozhinasve, Hamzat, nga ku u 18-vjeçari mbeti në fushë i gjakosur dhe pa ndjenja.

Në një postim në rrjetet sociale, Duke thekson se Qefalia është në gjendje të stabilizuar dhe ka kaluar rrezikun, ndërsa më tej shton se shëndeti i lojtarëve është më i rëndësishëm se çdo gjë tjetër.

“Jam interesuar personalisht nga pasditja e djeshme deri më tani për gjendjen shëndetësore të futbollistit 18-vjeçar të KF Tirana, Klevi Qefalija, pas dëmtimit të rëndë në ndeshjen me Egnatian në javën e dytë të Abissnet Superiore.

Jam i lumtur që futbollisti është në gjendje të stabilizuar shëndetësore duke kaluar rrezikun. Shpresoj dhe uroj që të kthehet sa më parë pranë familjes dhe në gjirin e skuadrës.🙏

☑️ Dua të falenderoj në mënyrë të veçantë stafin e doktorëve dhe fizioterapistëve të KF Tiranës për vetëdijen, durimin dhe profesionalizmin e treguar në momentin e parë të ndërhyrjes në fushë, duke i shpëtuar jetën futbollistit.

🤝 Një falenderim i veçantë shkon për gjithë stafin e doktorëve në Spitalin e Traumës në Tiranë për ndërhyrjen dhe reagimin e shpejtë duke siguruar ecurinë pozitive për shëndetin e lojtarit.

✔️ Duke qenë se jemi në fillim të kampionatit përfitoj nga rasti t’ju bëj thirrje të gjitha klubeve të çdo niveli, që nga kategoria “Abissnet Superiore” e deri te kampionatet e moshave, që të zbatojnë me rigorozitet të gjitha rregulloret e FSHF-së për organizimin e ndeshjeve.

🔝 Asgjë nuk është më e rëndësishme se shëndeti dhe jeta e futbollistëve.”-shkruan Duka.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...