Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Dëmtimi i Rrahmanit, kapiteni i “dardanëve” humb ndeshjet e tetorit

Dalin rezultatet e testeve instrumentale, të cilave iu nënshtrua Amir Rrahmani, pas problemit të pësuar ndaj Bragës, që e detyroi të largohej nga fusha pas vetëm 13 minutash lojë.

Mbrojtësi kosovar në fakt pësoi një lëndim të shkallës së ulët në muskulin gjysmëmembranoz të kofshës së majtë.

Më poshtë njoftimi për shtyp i klubit kampion italian:

“Rrahmani iu nënshtrua testeve instrumentale të cilat evidentuan një dëmtim të shkallës së ulët të muskulit gjysmëmembranoz të kofshës së majtë. Mbrojtësi ka nisur procesin e rehabilitimit”.

Lexo edhe:

Kur kthehet Rrahmani?

Pas problemit muskulor që shfaqi në ndeshjen e Championsit, Rrahmani pritet të mungojë për rreth një muaj. Rikthimi i tij mendohet të ndodhë pas pauzës për shkak të ndeshjeve të kombëtareve (në mes të tetorit).

Rudi Garcia humbet një nga qendërmbrojtësit e tij titullarë, ndërsa përfaqësuesja e Kosovës një element shumë të rëndësishëm për ndeshjet e tetorit (12 dhe 15), me Andorrën në transfertë dhe me Izraelin në “Fadil Vokrri”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...