La Liga

Dëmtimi i Samuel Umtiti, frencezi 8 javë jashtë

Lajme të këqija për Samuel Umtiti. Mbrojtësi i Barclonës, i cili pati një probmel fizik në barazimin 1-1 me Celta Vigon, mësohet se ka dëmtuar bicepsin femoral të kofshës së djathtë e për rrjedhojë do të qëndrojë për një kohë relativisht të gjatë në infermieri. Drejtuesit e klubit katalanas bënë të ditur se mbrojtësi do t’i nënshtrohet fazës së rikuperimit dhe pritet të mungojë për një periudhë 8-javove. Kjo të të thotë se francezi mund të jetë në dispozicion të Ernesto Valverdes vetëm në fillim shkurtit të 2018-ës, duke humbur kështu një numër të madh ndeshjes. Sifda më e rëndësishme, ku do të mungojë Umtiti, është El Clasico i 23 Dhjetorit.

To Top