Bundesliga

Dëmtimi i Szoboszlai, qetësohen te Leipzigu

Frymëmarrje lehtësuese për Dominik Szoboszlai dhe Leipzigun. Futbollisti, i cili u ndal gjatë nxemjes para sfidës me Stuttagartit, për fat të mirë nuk ka pësuar asgjë serioze. Vizitat mjekësore qartësuan se futbollisti ka pësuar vetëm një tërheqje të lehtë muskulore në kofshën e djathtë dhe rikthimi i tij në stërvitje pritet ndodhë shumë shpejt.

Lajmi u konfirmua nga vetë drejtuesit e klubit gjerman, që me anë të një njoftimi deklaruan se Szoboszlai, për shkak të dëmtimit, do të mungojë në sfidën DFB Pokal kundër Hansa Rostock, të mërkurën, por do të jetë në dispozicion të skuadrës në kampionat në përballjen kundër Wolfsburgut, e programuar për të dielën.

Quiz/ Sa mirë e njihni Ligue 1?


Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency