Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Dëmtimi më i lehtë seç pritej, ja kur rikthehet Tonali

Newcastle po përgatitet për ndeshjen ndaj Brentford, përpara se të nisë me misionin Champions, të martën e ardhshme, me transfertën e Milanit.

Duke folur për mediet në prag të sfidës ndaj Brentford, trajneri i Newcastle, Eddie Howe theksoi se lojtarët së pari duhet të jenë të fokusuar te ndeshja e kampionatit dhe më pas te ajo e Champions League ndaj Milanit.

Lexoni edhe:

“Objektivi i vetëm për mua është të përpiqem të mposht Brentford. Milani do të ketë përparësi pasi të përfundojë ndeshja. Unë mendoj se ne do të mbajmë emocionet në kraharor, do të jetë thjesht një fluturim pak më i gjatë se ato që bëjmë zakonisht në Premier League. Unë jam shumë i gatshëm të flas për Milanin sot. Ne duam që vëmendja dhe energjia e lojtarëve të drejtohet drejt së nesërmes”-tha ai.

Howe më pas njoftoi se mbrojtësi Sven Botman mund të rikthehet pasi e ka kaluar dëmtimin, ndërsa Sandro Tonali ka një dëmtim të lehtë në kofshë dhe mund të mos luajë kundër Brentford në mënyrë që të jetë në dispozicion kundër ish-klubit të tij.

“Botman është gati dhe mund të luajë, Tonali nga ana tjetër duhet të pushojë ende pas dëmtimit në kofshë dhe shpresojmë të luajë kundër Milanit.”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...