Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Dëmtimi më i rëndë seç mendohej, Gabriel Jesus e pëson keq

Një nga lojtarët më në formë të këtij sezoni, tashmë është i detyruar që një pjesë të konsiderushme të tij ta ndjekë nga tribuna për t’u rikthyer deri në fund. Fjala është për Gabriel Jesus që pësoi një dëmtim në gju në ndeshjen e tretë të Brazilit në Botëror, atë ndaj Kamerunit.

Në fakt, në fillim u duk si një goditje e cila do të kalonte pa pasoja afatgjate për sulmuesin e Arsenal, por tashmë nga mediat britanike bëhet e ditur se lojtari do t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale dhe do të mungojë për minimalisht tre muaj.

Një lajm padyshim shqetësues edhe për Arsenalin me trajnerin Mikel Arteta që te Jesus kishte identifikuar liderin e sulmit dhe aty janë të varura edhe shpresat për te titulli kampion.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...