Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Dëmtimi rezulton fatal për mbrojtësin e PSG, mbyll sezonin para kohe

Ndeshja ndaj Marseille rezultoi e pafat për mbrojtësin e PSG, Presnel Kimpembe. Francezi u detyrua të braktiste fushën e lojës në minutën e 16-të të pjesës së parë teksa pësoi një dëmtim të rëndë.

Dhe, diçka e tillë u konfirmua edhe nga vizitat e detajuara mjekësore të cilat qartësuan shkallën e dëmtimit. Mbrojtësi ka këputur tendinën e Akilit dhe do t’i duhet t’i nënshtrohet me patjetër ndërhyrjes kirurgjikale.

Lexo edhe: 

Në këtë formë, sezoni i Kimpembe konsiderohet i përfunduar teksa edhe vetë trajneri i PSG, Christophe Galtier e konfirmoi këtë lajm të trishtë për lojtarin. Ky sezon ka rezultuar vërtet fatkeq për 27-vjeçarin i cili për shkakun e një dëmtimi humbi edhe pjesëmarrjen në Kupën e Botës me Francën.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...