Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Dëmtimi/ Rrahmani humbet tri ndeshje, Garcia e pret për Realin

Amir Rrahmani u dëmtua në kofshën e majtë në takimin kundër Bragës në mesjavë, i vlefshëm për grupin C në Champions League.

Rudi Garcia iu gëzua fitores së vështirë 1-2 në Portugali, por trajnerin e shqetëson frenimi i qendërmbrojtësit.

Kapiteni i Kosovës u largua nga fusha në minutën e 13’, ndërkohë që i është nënshtruar testeve të specializuara mjekësore.

29-vjeçari ka pësuar një lëndim të shkallës së ulët të muskulit gjysmëmembranoz të kofshës së majtë. Dhe do i duhet të qëndroje larg fushave për një periudhë nga 7-14 ditë.

Lexo edhe:

Rrahmani ka humbur në këtë mënyrë sfidat përballë Bolognas, Udineses dhe Lecces në Serie A. Që do të zhvillohen në një distancë prej 6 ditësh.

Te Napoli shpresojnë ta kenë të gatshëm liderin e prapavijës për duelin e Championsit kundër Real Madrid në “Diego Maradona”. Takim i programuar për datën 3 tetor.

Ose ndaj Fiorentinës pesë ditë më vonë, ndeshja e fundit përpara ndërprerjes së kampionatit për shkak të Kombëtareve.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...