Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Dëmtohet Bonucci, humbet gjysmëfinalen e kthimit me Sevilla

Dëmtohet Bonucci
Dëmtohet Bonucci

Leonardo Bonucci do të humbasë gjysmëfinalen e kthimit të Europa League, kundër Sevillas, por mund t’ia dalë të jetë sërish në fushë për finalen, gjithmonë nëse Juventusi ja del të kualifikohet përballë spanjollëve.

Kapiteni i Juventusit iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore në klinikën e bardhezinjve, pasi kishte kërkuar menjëherë zëvendësimin në pjesën e dytë të ndeshjes ndaj Sevillas këtë të enjte, më saktësisht në minutën e 61-të. Mbrojtësi ka një dëmtim të shkallës së ulët në muskujt e kofshës së majtë, dhe do ti duhet të qëndrojë jashtë fushe për 15 ditë.

Lexo edhe:

 

Bonucci do të humbasë me siguri ndeshjet e ardhshme në kampionat, kundër Cremonese dhe Empoli. Ai do të provojë të vërë në shënjestër ndeshjen me Milanin, e programuar në kalendar për në 28 maj, por edhe për këtë sfidë koha mund të rezultojë e pamjaftueshme.

Veç të tjerash përveç finales eventuale të Europa League mund të thuhet me siguri se mbrojtësi mund të jetë në fushë për ndeshjen e fundit në kampionat, kundër Udineses.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...