Serie A

Dëmtohet Castillejo, do mungojë në tre sfidat më të rëndësishme të kampionatit

Milani po përgatitet për një javë tejet të rëndësishme dhe të vështirë në kampionat, pasi brenda 8 ditëve do të përballet fillimisht me Lazion dhe më pas me Juventusin e Napolin, sfida këto që pritet të vendosin shumë për objektivat e kuqezinjve.

Por në prag të ndeshjes ndaj bardhekaltërve nga kryeqyteti, trajneri Stefano Pioli ka marrë një lajm të hidhur nga infermieria, pasi mesfushori spanjoll Samuel Castillejo do të mungojë për të paktën një javë dhe nuk do të jetë i gatshëm për asnjë prej këtyre tre sfidave.

Futbollisti spanjoll u dëmtua në ndeshjen me Spalin dhe la fushën e lojës që në minutën e 16’, ndërsa sot iu nënshtrua analizave të detajuara, të cilat konstatuan një dëmtim muskulor, që do ta mbajë larg fushave për të paktën 7 ditë.

Tani shpresat e mjekëve janë që futbollisti të mund të rikuperohet për përballjen e 15 korrikut ndaj Parmës, pasi deri të premten e ardhshme Castillejo do të qëndrojë pushim, me shpresën e një rikuperimi të shpejtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency