Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Dëmtohet edhe Lila, mungon ndaj Spanjës

Nuk kanë fund dhimbjet e kokës për trajnerin e kombëtares shqiptare Christian Panucci në vigjilie të sfidës ndaj Spanjës që do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në Alicante në stadiumin Jose Rico Perez.

Pas Abrashit, Strakoshës dhe Cikalleshit të cilët janë të dëmtuar por edhe Mavrajt, Kukelit dhe Roshit që janë të skualifikuar kuqezinjtë do të kenë një tjetër mungesë. Andi Lila ka pësuar një tërheqje muskulore dhe nuk do të jetë pjesë e këtij dueli kaq të rëndësishëm, me trajnerin Panucci që pas dëmtimit të lojtarit kavajas do të ketë më pak mundësi zgjedhjeje për të formuar 11-shen titullare.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...