Futboll

Dëmtohet Mandzukiç, rrezikon ndeshjen me Milanin

Sulmuesi kroat, Mario Mandzukiç rrezikon të mungojë në ndeshjen e rëndësishme që Juventusi do të zhvillojë këtë muaj. Futbollisti ballkanas u dëmtua në stërvitjen e fundit me skuadrën torineze, e po vuan problemet muskulore në kofshën e djathtë mes vlerësimeve nga stafi mjekësor i kampionëve të Italisë.

Me të gjitha gjasat, Mario Mandzukiç do të mungojë në ndeshjen e Kupës së Italisë, që Juventusi do të luajë kundër Bolonjës, por ai është në dyshim serioz edhe për finalen e Superkupës së Italisë, që do të luhet të mërkurën.

Kështu, përgatitjet për supersfidën ndaj Milanit në stadiumin e Jeddah, në Arabinë Saudite, nisin me lajme shqetësuese për ekipin pretendent.

Në këtë pjesë të parë të sezonit, trajneri i skuadrës bardhezi ka përdorur shpesh sulmuesin kroat në formacionin titullar, së bashku me Cristiano Ronaldon dhe Dybalanë, e rezultatet kanë qenë optimale.

Në mungesë të surprizave të ditëve të fundit, Mandzukiç nuk do të rikuperohet dot dhe Allegri duhet të mendojë për një tjetër skemë, të paktën në repartin sulmues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency