Futboll

Dëmtohet mbrojtësi i PSG-së, ja kur pritet rikthimi në fushë

Paris Saint Germain do të duhet të bëjë pa shërbimet e mbrojtësit Presnel Kimpembe deri në ndërprerjen e radhës të kampionatit, që konsiston pikërisht me nisjen e Kupës së Botës Katar 2022.

Ka qenë vetë klubi francez që ka dhënë lajmin se mbrojtësi francez ka pësuar një dëmtim në gju dhe është dërguar në Katar për t’u kuruar, teksa rikuperimi pritet të marrë rreth 6 javë.

Nuk është aspak në rrezik pjesëmarrja e Kimpembe në Kupën e Botës, megjithatë mbrojtësi vështirë se do të rikthehet të luajë më me fanellën e Paris Saint Germain, pasi synon të rikuperohet sa më mirë për eventin më të rëndësishëm në glob.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency