Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Dëmtohet mesfushori i Realit, Deschamps e zëvendëson me Thuram Jr

Ndryshim në listën e kombëtares së Francës. “Gjelat”, një ndër skuadrat e para kombëtare që siguroi kualifikimin në Euro 2024, mbyllin fushatën eliminatore në grupin B kundër Gjibraltarit në shtëpi (18) dhe Greqisë në Athinë (21).

Dider Deschamps ka humbur shërbimet e Eduardo Camavingas. 21-vjeçari i Real Madrid ka dëmtuar gjurin gjatë stërvitjes. Dhe është larguar nga grumbullimi me Kombëtaren.

Lexo edhe: 

Mesfushori do t’i nënshtrohet skanimeve dhe testeve mjekësore në Valdebebas, kompleksin stërvitor të Realit, për të zbuluar shkallën e dëmtimit të tij.

Në vendin e Camavingas tekniku Deschamps ka ftuar Khephren Thuram, vëllanë e Marcus Thuram, sulmuesit të Interit.

22-vjeçari po zhvillon performanca fantastike me Nice në Ligue 1, skuadër që renditet në vendin e dytë. Me vetëm një pikë më pak se PSG kryesues.

Khephren Thuram debutoi me Francën në fitoren 4-0 kundër Holandës. Sfidë që u luajt gjatë muajit mars.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...