Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dëmtohet rëndë futbollistja më e mirë në botë, humb Europianin që starton sot

Kampionati Europian i Futbollit për Ferma do të ngrejë siparin sot në Angli, por nuk do të jetë aty futbollistja më e mirë. Bëhet fjalë për mesfushoren e njohur të Barcelonës dhe Spanjës, Alexia Putellas, e cila ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe ka humbur Europianin.

Lajmin e dha vetë përfaqësuesja spanjolle e femrave, që fillimisht njoftoi për një dëmtim që do ta lërë jashtë Europianit, por shumë shpejt ekzaminimet konfirmuan një mungesë shumë të gjatë të mesfushores 28-vjeçare.

Putellas ka këputur ligamentin e kryqëzuar dhe do të duhet t’I nënshtrohet një operacioni për t’u rikuperuar, ndaj rikthimi në fushë është parashikuar të ndodhë pas të paktën 6 muajsh.

Alexia Putellas është lidere e Barcelonës dhe e përfaqësueses spanjolle, që do të duhet të bëjë pa shërbimet e saj në fushë, në kompeticionin më të rëndësishëm në kontinent.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...