Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Dëmtohet rëndë sulmuesi i Sassuolos, rikthimi në 2024-ën

Përfundon në mënyrën më të keqe të mundshme sezoni i parë te Sassuolo për sulmuesin uruguaian Agursin Alvarez, i cili ka pësuar një dëmtim të rëndë në seancën stërvitore.
Sipas njoftimit të klubit, sulmuesi uruguaian ka këputur ligamentin e gjurit të djathtë dhe do t’i nënshtrohet operacionit.

Praktikisht sezoni mund të quhet i përfunduar për sulmuesin uruguaian, duke qenë se dëmtimet të tilla marrin deri në 6 muaj kohë për rikuperim, ndaj gjasat më të mëdha janë që Alvarez të rikthehet në fushë vetëm në fillim të vitit të ardhshëm.

Lexo edhe: 

Futbollisti uruguaian, që sot feston ditëlindjen e 22-të, u transferua te Sassuolo në fillim të sezonit dhe ka shënuar vetëm një gol në 20 ndeshje, shumicën e të cilave i ka nisur nga stoli.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...