Premier League

Dëmtoi mesfushorin Elliot, Leeds apelon dënimin e holandezit Struijk

Mbrojtësi holandez i Leeds United, Pascal Struijk bëri një ndërhyrje që i kushtoi dëmtim të rëndë mesfushorit të Liverpool, Harvey Elliot, teksa pas kartonit të kuq të akorduar me ndihmën e VAR-it, tani është pezulluar me tre ndeshje mungesë.

Megjithatë klub i i Leeds United ka përgatitur dokumentet për apelimin e dënimit, pasi vë në pah se pavarësisht intensitetit të ndërhyrjes ndaj Elliot, nuk bëhet fjalë për diçka të qëllimshme.

Një faktor shtesë që mund të lehtësojë pozitat e mbrojtësit holandez, është edhe deklarata e vetë mesfushorit të Liverpool, që tha se ndërhyrja nuk ishte e qëllimshme dhe për më tepër, nuk ishte fare karton i kuq.

Te Leeds shpresojnë që Struijk t’ia hedhë paq me vetëm një javë pezullim, ndërsa mesfushori i talentuar i Liverpoolit do të mungojë disa muaj dhe pritet të rikthehet në fushë vetëm vitin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency