Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Depay: Van Gaal është trajneri që na duhet gjithmonë, disiplina e tij sjell rezultate!

Memphis Depay foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Holandë-Argjentinë.

Ai vlerësoi veçanërisht trajnerin e tij, Louis van Gaal, për të cilin u shpreh se ai ka sjellë shumë disiplinë.

“Kjo shihet nga rezultatet, ne nuk kemi humbur ende një lojë. Mendoj se ai ka sjellë më shumë disiplinë dhe kjo është e rëndësishme për të pasur rezultate në një turne. Të gjithë i dinë cilësitë e tij dhe karakterin e tij dhe unë mendoj se ai ka cilësitë për të ndërtuar një ekip të fortë. Ai krijon një mentalitet në ekip dhe është shumë i kthjellët.”-tha sulmuesi.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...