Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Derbi anglez për portierin serb që ka shkëlqyer ne MLS

Liverpooli dhe Manchester United po monitorojnë portierin e New England Revolution, Djordje Petrovic.

Futbollisti serb ka shkëlqyer në MLS këtë sezon, ndaj gjigantët e Premier League-s po tregojnë interes për të. Manchester United ka qenë i lidhur me disa portierë gjatë muajve të fundit, pasi po kërkon të krijojnë konkurrencë për David de Gea-n.

Lexo edhe:

Ndërkohë, Liverpooli pritet të humbasë Caoimhin Kelleher këtë verë dhe është në treg për një alternativë rezervë për Alisson. Skuadrat e Premier League-s nuk janë klubet e vetme të interesuara për Petrovic, pasi dhe Benfica dëshiron të nënshkruajë me lojtarin që u shpall si portieri më i mirë në Shtetet e Bashkuara.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...