Kategoria Superiore

Derbi bregdetar/ Rikthehet Muarem, Flamurtari do 3 pikët

3 fitore dhe një barazim në vitin kalendarik 2018, plus një biletë e çmuar për gjysmëfinalet e Kupës. Ritmi i Flamurtarit është ai i duhuri, me skuadrën e Shpëtim Duros që renditet në vendin e dytë të klasifikimit, pozicion që synon ta ruajë deri në fund të kampionatit.

Takimi i radhës është me Teutën, një kundërshtar që vjen e etur më shumë se kurrë për pikë dhe meriton vëmendjen maksimale. Lajmi i mirë për trajnerin është se Muarem Muarem është rikthyer në dispozicion dhe do të jetë i gatshëm për këtë të shtunë, edhe pse mund ta nisë nga stoli.

Mungesat mbeten ato të Xhufo-s, Tounkara-s, si dhe Ditmar Bicajt, që është i pezulluar. Mbrojtësi që shënoi golin e avantazhit përballë Lushnjës, pritet të zëvendësohet nga Franc Veliu.

Teuta është një kundërshtar fatsjellës për Tomislav Bushiç, me kroatin që i shënoi një dygolësh në Durrës, në përballjen e fazës së parë, ndërkohë që në formë vjen në këtë takim dhe Danilo Alves, që shënoi edhe në takimin e fundit ku u fut në lojë në pjesën e dytë, duke e nisur nga stoli.

Flamurtari vijon të mbetet një skuadër solide në mbrojtje, me vetëm 12 gola të pësuar në gjithë kampionatin, ndërkohë që sulmi ka shënuar nga një gol për cdo ndeshje të luajtur në këtë 2018, me përjashtim të asaj ndaj Skënderbeut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency