Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Derbi dhe përballjet me Napolit, javët kur luhen ndeshjet e para mes “titanëve” në Serie A

Kampionati më i dashur për të gjithë shqiptarët, Serie A rikthehet në shtëpi, në Digitalb/SuperSport.

Duke nisur nga data 19 gusht në ekranin tuaj të preferuar do të ndiqni ndeshjet e elitës së futbollit italian.

Lexo edhe: 

E ndërsa çdo përballje është e bukur, ndeshjet me më shumë interes padyshim janë derbi-t, derbi i Italisë, derbi i Maddoninës, derbi i Romës, por padyshim edhe përballjet e emrave të mëdhenj të Serie A me kampionin në fuqi, Napolin.

Derbi i parë i Maddoninas, Inter-Milan luhet në javën e katërt, super përballja e parë Milan-Juventus luhet në javën e nëntë, kampionia e Serie A, Napoli përballet për herë të parë në sezonin e ri me Milanin në javën e dhjetë dhe po në këtë raund zhvillohet edhe super sfida Inter-Roma.

Ndërkohë derbi i Romës, Lazio-Roma luhet në javën e 12-të, derbi i Italisë Juventus-Inter luhet në javën e 13-të, ndërkohë në javën e 14-të Napoli përballet me Interin, në javën e 15-të me Juventus dhe në javën e 17-të me Romën.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....