Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Derbi i Anamoravës pa fitues, Ballkani më pranë titullit kampion

Ballkani edhe më pranë titullit kampion në Superligën e Kosovës për të dytin vit radhazi. Skuadra nga Suhareka, e drejtuar nga Ilir Daja, mposhti me rezultat minimal (1-0) në shtëpi Llapin, me gol të A. Rrahmanit në minutën e 31-të dhe falë barazimit 1-1 mes Gjilanit dhe Dritës në derbin e Anamoravës e çon në dy pikë diferencën me “Intelektualët” kur kanë mbetur edhe 6 pikë në lojë.

Lexo edhe:

Sa i përket derbit të Gjilanit, golin e parë e realizoi Drita me Rron Brojën në minutën e 32-të, por “Skifterët” barazuan me Mevlan Zekën me penallti tetë minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Në takimet e tjera, Dukagjini fitoi thellë 1-4 në fushën e Drenicës, Ferizaj iu imponua 1-0 Trepçës ’89, ndërsa Malisheva dhe Prishtina ndanë pikët me një barazim 1-1.

 

Rezultatet e javës së 32-të

Drenica – Dukagjini        1-4

FC Ballkani – KF Llapi       1-0

Ferizaj – Trepca 89           1-0

Gjilani – Drita    1-1

Malisheva – Prishtina     1-1

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...