Serie A

Derbi i Italisë, koreografitë dhe pankartat më “pikante” ndër vite (Foto)

Derbi i Italisë mes Interit dhe Juvetusit do të rikthehet të dielën në mbrëmje në “San Siro”, aty ku zikaltrit do të provojnë të rikthehet te fitorja e munguar prej dy javësh, ndërsa bardhezinjtë do të synojnë të vijojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit.

Të dy skuadrat kanë një rivalitet të jashtëzakonshëm me njëra-tjetrën prej vitesh, por fati i keq i një viti të dominuar nga pandemia, e ka lënë betejën vetëm në katërkëndëshin e gjelbër dhe jo në shkallët e tribunës.

Tifozëritë e të dy skuadrave do ta ndjekin derbin e të dielës vetëm nëpërmjet ekranit, por ndër vite ata kanë ditur të krijojnë spektakël jo vetëm me mbështetjen gjatë gjithë 90-minutëshit, por edhe me banderolat “thumbuese” për rivalët.

Më poshtë kemi sjellë disa nga banderolat dhe koreografitë më spektakolare të dy tifozërive, asaj zikaltër dhe asaj bardhezi, të cilat kanë me çfarë të mburren, kur i referohen historisë së klubit përkatës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency