Kategoria Superiore

Derbi i kryeqytetit fiton ndaj koronavirusit, publikohen formacionet zyrtare

Koronavirusi ia doli të lërë derbin e kryeqytetit pa pjesën më të bukur të tij, tifozërinë e zjarrtë, por nuk bëri dot asgjë për të anuluar përballjen Partizani-Tirana, e cila do të startojë në orën 20:45 në stadiumin “Air Albania” dhe të gjithë shqiptarët mund ta ndjekin live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersport 3.

Plot 5 futbollistë të klubit të kuq rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit gjatë dy ditëve të fundit, por ashtu siç ishte parashikuar edhe në protokollin e hartuar nga FSHF e ISHP, të 5 të infektuarit janë futur në karantinë, derbi është gati të paraqesë anën e tij më të bukur, spektaklin në fushën e lojës.

Ndërkohë trajneri Sormani mesa duket është trembur nga situata e krijuar dhe nuk do të jetë në pankinë sonte me ndihmësin e tij italian, ndërsa “të kuqtë” do të drejtohen nga zëvendës trajneri Reinaldo Kalari.

Ky i fundit dhe trajneri i Tiranës Emanuel Egbo ndërkohë kanë ndarë mendjen edhe për formacionet që do të hedhin në fushë për të përballuar derbin e kryeqytetit, ndërsa ashtu siç e përmendëm, Partizani do të duhet të bëjë pa emra si Boldor, Çinari, Ferati, Kote dhe Mala.

Formacionet zyrtare:
PARTIZANI:

TIRANA:

Sormani trembet nga koronavirusi, “braktis” Partizanin në derbi

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency