Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Derbi i Madonninës, Pato: Përballje e vështirë, ja kush shënon sot

Derbi i Milanos është zemra e qytetit që ka kulturë, modë dhe gjithçka tjetër, megjithatë në derbi çdo gjë tjetër në qytet ndal”,- me këto fjalë e përshkroi Alexandre Pato ndeshjen Inter-Milan që do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 21:00 në “San Siro” dhe është takimi i dytë i gjysmëfinale së Kupës së Italisë mes këtyre dy skuadrave, me përballjen e parë që u mbyll me barazimin 0-0.

Ish-lojtari i “kuqezinjve” të Italisë, i cili tashmë luan në Orlando theksoi për “La Gazzetta dello Sport” se përballja e mbrëmjes së sotme do të jetë shumë e vështirë, por ai sheh si fitues “Djallin”, ndërsa më tej sulmuesi shton se në këtë supersfidë mund shënojë Giroud ose Leao.

“Sot do të jetë një ndeshje e vështirë, me “Djallin” që nuk mund të ndalet. Trofeu ndahet nga pak pikë dhe “kuqezinjtë” mund ta fitojnë atë, me kundërshtarët që pritet të japin maksimumin në Kupën e Italisë. Po mendoj dhe sipas meje lojtari vendimtar në këtë përballje do të jetë Giroud, Leao po ashtu mund të gjejë rrjetën.”-theksoi Pato.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....