Connect with us

Hi, what are you looking for?

Quiz

Derbi i Maliqit në LA Casa De Quiz, Jurgeni fiton ndaj Amarildos

LA Casa De Quiz ka përmbyllur puntatën e katërt teksa dy konkurrentët nga Maliqi, Amarildo dhe Jurgeni treguan se ishim të mirëpërgatitur. Starti i lojës ishte mjaft i mirë për të dy pasi në fillim konkurrentët i gjetën pyetjet, por më vazhdimin e rubrikave, Jurgeni fitoi avantazhin dhe u shkëput më pas për t’u bërë i pakapshëm.

Në këtë formë, Jurgeni e ruajti deri në fund avantazhin dhe fitoi të drejtën për të vazhduar garën në raundin pasardhës që fillon në vjeshtë. Kujtojmë se deri në këtë pikë të lojës janë kualifikuar Blerim Zenuni, Dorjan Terziu dhe Iseldi Bala.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...