Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Derbi i Milanos, Kaka: Interi? Ky është lojtari që më tremb

Kaka ka shijuar e fituar shumë derbe. Në një rrëfim për Corriere dello Sport, ish-ylli i kuqezinjve është ndalur te Milan-Inter.

Gjysmëfinalja e parë e Champions League, por pritet me emocione nga të gjithë tifozët.

Zemra e brazilianit rreh për kuqezinjve, për të cilët nuk i kursen këshillat. Sa i përket rivalëve zikaltër, Kaka zbulon edhe lojtarin të cilit i trembet më shumë.

Lexo edhe:

Menaxhimi i emocioneve është shumë i rëndësishëm në ndeshje të tilla. Milani duhet të fokusohet te shpejtësia e Leaos, nëse rikuperohet.

Por edhe te pragmatizmi i Giroud. Kush më frikëson më shumë nga Interi? Lautaro Martinez… “, deklaroi Topi i Artë 2007.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...