Maqedoni e Veriut

VIDEO/ Derbi i shqiptarëve, atmosferë fantastike në Shkëndija Tetovë-Shkupi

Java e 32-të e Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut ka përplasur Shkëndijën e Tetovë me Shkupin në “Ecolog Arena” në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga tifozët e të dyja skuadrave. Në tribunat e këtij impianti, në momenti që skuadrat dolën në fushë u shpalos flamuri shqiptar nga tifogrupi Ballistët si dhe u kënduan këngë patriotike.

Kujtojmë që Shkupi, me bazë në lagjen shqiptare Çair, është shpallu kampion i Maqedonisë së Veriut për herë të katërt në histori. Ndërkohë Shkëndija kërkon të sigurojë të paktën pjesëmarrjen në Confernce League sezonin e ardhshëm. Pavarësisht atmosferës së krijuar, takimi përfundoi me rrjeta të paprekura.

Rezultatet e javës së 32-të

Akademija Pandev – Rabotnicki 2-1

Bregalnica Stip – Tikves 1-0

Makedonija GP – Struga               1-3

Pelister – Borec 2-1

Renova – FK Skopje         2-0

Shkendija – Shkupi          0-0

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency