Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Derbi i zjarrtë i Beogradit, tifozë me kapuçë e shkopinj gati për luftë

Në prag të derbit të 169-të të kampionatit serb të futbollit mes Crvena Zvezdës dhe Partizanit, i cili ka nisur në orën 19:00, në stadiumin “Rajko Mitić”, është regjistruar një skenë e frikshme.

Pranë autostradës është filmuar një grup prej rreth 20 tifozësh të armatosur me shkopinj dhe fytyrat e mbuluara me kapuçë të zinj si fantazma.

Lexo edhe:

  1. Të shtëna dhe mesazh kërcënues për Messin më Argjentinë
  2. Edi Reja rikthehet në pankinë, firmos me klubin e njohur slloven
  3. Commisso tallet me Juven: Tani kemi dy sulmues dhe 70 milionë euro më shumë
  4. Interi përgatit revolucionin, vetëm 7 lojtarë të sigurt për sezonin e ri

Nuk dihet se kur është bërë fotografia dhe për fansat e kujt skuadre bëhet fjalë, por sigurisht që bëhet fjalë për huliganë, të aftë për të kryer veprime ekstreme.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...