Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Zbardhen formacionet/ Derbi kuqezi në Kupën e Italisë, Asllani në stol, Gjimshiti titullar

Kristjan Asllani në stol, ndërsa Berat Gjimshi titullar. Janë zbardhur formacionet e çerekfinales së parë të Kupës së Italisë, Inter – Atalanta (ora 21:00).

Inzaghi ka preferuar në mesfushën me pesë lojtarët Calhanoglu, Barella dhe Mkhitaryan dhe Gosens e Dumfries nga krahët. Në sulm rreshtohet dyshja Lukaku-Lautaro.

Në krahun tjetër, Gasperini mbështetet te përvoja e Gjimshitit, që rreshtohet në qendër të mbrojtjes, me Toloin e Scalvinin nga krahët.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...