Serie A

Icardi mposht i vetëm Milanin, Inter ndjek Napolin

Mauro Icardi është njeriu derbi, teksa me tre golat e tij ka mposhtur i vetëm Milanin, që shënoi vetëm dy herë në portën e Handanoviç.

45-minutëshi i parë i derbit të Madonninës, ka përfunduar me avantazhin e Interit 1-0, falë golit të Icardit. Pjesa e parë ishte shumë e luftuar, teksa zikaltrit kontrolluan lojën dhe goditën edhe një herë traversën. Kuqezinjtë e Montellës patën mundësinë më të mirë për të barazuar në minutën e 43-të, por goditja e Borinit u prit mrekullisht nga Handanoviç.

Në fillimin e pjesës së dytë, Montella fut Cutronen, për Kessie dhe Milani bëhet më sulmues. Në minutën e 56, kuqezinjtë barazojnë me një supergol të shënuar nga spanjolli Suso. Vetëm 5 minuta më pas, Icardi rikuperon një top dhe pasi kombinon me Perisiç, shënon golin e dytë personal dhe rikthen Interin në avantazh.

Në minutën e 80, Bonaventura shfrytëzon mjaft mirë një krosim të ardhur në zonë nga ana e Borinit dhe e ka dërguar në rrjetë, duke barazuar rezultatin. Në minutën e fundit të kohës së rregullt, zikaltrit fitojnë një 11 metërsh, të cilin Icardi e kthen në gol me gjakftohtësi dhe këtë herë, futbollistët e Milanin nuk kanë më kohë të barazojnë.

Pas javës së 8-të, Inter mbetet në vendin e dytë të renditjes, vetëm 2 pikë larg Napolit dhe 3 pikë para Juventusit e Lazios, që e ndjekin. Javën e ardhshme zikaltrit do udhëtojnë në Napoli, për t’u përballur me dominuesit absolutë të Serisë A.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency