Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Derbi më i bukur në botë”, legjenda e Milan: Skuadrat milaneze janë rikthyer dominuese

Inter dhe Milan luajnë derbin për javën e tretë të Serie A, teksa dy skuadrat vijnë me pikë të plota duke u shfaqur në këtë fillim të sezonit si favoritet për triumfin final. Në lidhje me derbin foli edhe një ish-lojtar i kuqezinjve, Massimo Ambrosini. Ky i fundit theksoi se Inter-Milan është derbi më i bukur në botë.

Lexoni edhe:

“Skuadrat milaneze janë rikthyer dominuese. Është pak e vështirë të gjesh favorit në këtë ndeshje, Interi është shumë i vetdijshëm për forcën që zotëron dhe Inzaghi nuk i trembet më faktit që konsiderohet favorit. Këto skuadra janë bërë protagoniste edhe në Europë, megjithatë duhet të tregojmë respekt edhe për Napolin me Lazion. Gjithsesi, Inter-Milan është derbi më i bukur në botë”, u shpreh Ambrosini.

Ndeshjen mes Inter dhe Milan mund ta ndiqni në SuperSport duke nisur nga ora 18:00.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...